CENTRUM PSYCHOLOGII i PSYCHIATRII

Trening Mindfulness dla młodzieży – (.b)

Mindfulness (uważność) jest sztuką świadomego życia. Polega na systematycznej obserwacji swojego ciała i umysłu. Trening polega na rozwijaniu umiejętności skupiania uwagi na tym, czego się w danej chwili, tu i teraz doświadcza (doznaniach, myślach i emocjach).

Trening Mindfulness powstał w Wielkiej Brytanii i jest powszechnie stosowany w szkołach w ramach Mindfulness In Schools Project (MiSP). Powstał on na wzór treningów redukcji stresu i zapobieganiu nawrotom depresji dla osób dorosłych (MBSR i MBCT) stworzonych przez prof. Jona Kabata-Zinna.

dowiedz się więcej »


Z przyjemnością informujemy, że ProPsyche Junior dołączyło do akcji charytatywnej zorganizowanej przez Endo.

Aktorka Magdalena Różczka użyczyła swojego talentu do kolejnej (już V) edycji akcji charytatywnej „odkrywamy talenty” marki dziecięcej Endo dla fundacji Spełnionych Marzeń. Magdalena Różczka stworzyła hasło akcji: „Razem możemy więcej” i zaprojektowała wzór grafiki, który artyści Endo przenieśli na koszulki dla dzieci i dorosłych. T-shirty do kupienia są na stronie http://endo.pl/tematy/87/0/akcja_charytatywna/.html, a całkowity zysk z ich sprzedaży (7 tys.sztuk) przekazywany jest na cel fundacji, wspierającej dzieci ze schorzeniami nowotworowymi.

Choroby nowotworowe dotykające dzieci to niewyobrażalna tragedia. Fundacja Spełnionych Marzeń pomaga przejść przez te trudne chwile zarówno dzieciom jak i ich bliskim. „Leczenie schorzeń nowotworowych jest długotrwałe, wyczerpujące organizm, przynoszące ból i cierpienie oraz tęsknotę za normalnym życiem... życiem, jakie powinny mieć wszystkie dzieci - pełnym uśmiechu i beztroskich zabaw. To właśnie dla nich jesteśmy każdego dnia dając im uśmiech i radość, a rodzicom wiarę i siłę do walki.”- mówią Małgorzata i Tomasz Osuch, założyciele fundacji.

Strona z opisem akcji:

http://endo.pl/endo_wydarzenie/akcja_charytatywna_razem_mozemy_wiecej/59.html


© ProPsyche Warszawa 2015