CENTRUM PSYCHOLOGII i PSYCHIATRII

Mindfulness MBCT

Kurs zapobiegania nawrotom depresji i atakom paniki oparty na uważności (MBCT)


KRÓTKO O KURSIE

„Bez depresji i nerwicy lękowej” to kurs zapobiegania nawrotom depresji i atakom paniki oparty na uważności (MBCT – Mindfulness Based Cognitive Therapy). Absolwenci tych kursów potwierdzają znaczną, trwałą poprawę swojego samopoczucia, w tym: redukcję objawów depresyjnych o 57%, lękowych o 58%, a stresu o 40% (badania Oxford University z listopada 2013 roku).

MBCT może zmniejszyć intensywność występowania symptomów depresji.

Około 75% uczestników kursu MBCT przyjmujących równocześnie leki przeciwdepresyjne było w stanie odstawić leki w czasie 15 miesięcy od zakończenia kursu (badania przeprowadzone na próbie 123 uczestników – „Journal of Consulting and Clinical Psychology 2008, Kuyken i inni”).

METODA UZNANA NA ŚWIECIE

Brytyjski Narodowy Instytut Badań Klinicznych zatwierdził MBCT jako skuteczną metodę zapobiegania nawrotom depresji. Obecnie co trzeci brytyjski lekarz rodzinny kieruje każdego pacjenta z problemami psychologicznymi czy przeciążonego stresem na kurs MBCT (zapobiegania nawrotom depresji lub paniki) lub MBSR (redukcji stresu).

EFEKTY KURSU

Kursy MBCT prowadzone są na świecie od 1995 roku. Osoby, które je ukończyły doświadczają takich rezultatów jak:

  • zmniejszenie lub ustąpienie objawów depresji
  • zmniejszenie lub ustąpienie objawów nerwicy lękowej
  • redukcja stresu
  • obniżenie ciśnienia krwi
  • poprawa jakości snu
  • lepsze, bardziej satysfakcjonujące relacje prywatne i zawodowe
  • większa skuteczność zawodowa (Google z tego właśnie powodu oferuje swoim pracownikom darmowe kursy uważności)
  • ulga w życiu z chronicznym bólem

PROGRAM KURSU

Kurs realizowany jest w formie cyklu warsztatów i trwa 8 tygodni. Grupa liczy do 10 osób. Uczestnicy biorą udział w spotkaniach grupowych oraz ćwiczą samodzielnie w domu wg instrukcji zawartych w materiałach.

Cały cykl składa się z 11 spotkań:

  • 2 konsultacji indywidualnych - jedna przed rozpoczęciem programu, druga po jego zakończeniu, ośmiu spotkań warsztatowych trwających po ok. 2,5 godziny, odbywających się 1 raz w tygodniu, we wtorki godz. 18.00 - 20.30
  • dnia uważności - w drugiej połowie cyklu, w kwietniu – jeden sobotni trening poświęcony na 7 godzin praktyki różnych technik i wymianę doświadczeń w grupie (10.00 - 17.00)

MATERIAŁY I ĆWICZENIA

Uczestnicy otrzymują komplet materiałów do pracy indywidualnej w formie podręcznika i nagrań na płytach CD. Udział w kursie obejmuje ćwiczenia podczas spotkań warsztatowych w grupie pod okiem nauczycielki oraz indywidualną pracę własną. Każdy uczestnik otrzymuje zestaw ćwiczeń przeznaczony do samodzielnej praktyki w domu (ok. 45 minut dziennie, ich regularne wykonywanie jest ważnym elementem wyniesienia korzyści z udziału w kursie).

DLA KOGO

Zapraszamy szczególnie osoby mające za sobą nawroty depresji lub od dłuższego czasu borykające się z nerwicą lękową i atakami lęku/paniki. Ważnym elementem powodzenia kursu jest motywacja do codziennego ćwiczenia pomiędzy spotkaniami, dlatego też zapraszamy uczestników z taką właśnie motywacją.

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest odbycie indywidualnej konsultacji.

PROWADZĄCA

Mirosława Białobrzeska, certyfikowany nauczyciel MBCT, psychoterapeuta Gestalt.

CAŁKOWITA OPŁATA ZA KURS: 1100,00 PLN

400,00 PLN płatne po konsultacji wstępnej
700,00 PLN płatne po pierwszych zajęciach

ZGŁOSZENIA NA KURS I MIEJSCE PROWADZENIA ZAJĘĆ

Zapytaj o kolejny termin kursu!

Recepcja Centrum Psychologii i Psychiatrii ProPsyche, ul. Dygasińskiego 18
(22) 839 60 60, 601 917 779, 601 310 734
poradnia@propsyche.pl, www.propsyche.pl

© ProPsyche Warszawa 2015